Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Oolong

Tento polozelený čaj je obľúbený pre svoju neobyčajne lahodnú chuť.


Ak máte radi čierne aj zelené čaje a nemôžete sa rozhodnúť, ktorý z nich je váš favorit, potom by ste určite mali vyskúšať čaj Oolong. Ten totiž tvorí pomyselný medzistupeň medzi týmito dvoma druhmi čaju a svojou nezameniteľnou chuťou si získava u milovníkov čajov stále väčší rešpekt.

Oolongy vynikajú veľmi jemnou a hladkou chuťou, ktorej chýba ťažká chuť čiernych čajov a trpkosť zelených čajov. Zalievame ich vodou s teplotou 80 ° C a nechávame lúhovať 2 až 3 minúty.

Čaj Oolong pochádza z Číny, kde je veľmi obľúbený už od obdobia dynastie Ming. V čínskej čajovej kultúre je nazývaný čajom polozeleným, žltozeleným a niekedy aj modrozeleným. Sú známe až tri tisícky druhov čaju Oolong, ktorý svoj názov získal z čínskeho Wu-long, čo znamená "Čierny drak".

Ako sa vyrábajú?

Výroba čajov typu Oolong sa vykonáva podobne ako pri čiernych čajoch s tým rozdielom, že fermentácia sa nenechá prebehnúť do konca. Zozbierané čajové lístky sa nechajú na priamom slnku zvädnúť, následne sú uviazané vo veľkých bambusových košoch, čím dôjde k narušeniu okrajov čajových lístkov. Okraje čajových lístkov zoxidujú, zvyšok listu ale zostane neporušený a akonáhle okraje listov sčervenajú, proces oxidácie sa ukončí prudkým zahriatím. Následne sa čajové lístky ochladia a vyhriatie čajových lístkov sa podľa potreby opakuje. Hotový čaj sa potom pri nižšej teplote dosušuje. Chuť a vôňa čaju je závislá na teplote a vhodnom načasovaní ukončenia procesu fermentácie.

.

Oolong

Filter
Nastaviť zostupný smer

22 položiek

na stránku
 1. Raja Oolong Chai
  Rating:
  97%
  Už od 5,90 €
 2. Strawberry oolong
  Rating:
  100%
  Už od 6,10 €
 3. Golden Osmanthus Oolong
  Rating:
  100%
  Už od 5,60 €
 4. Four Seasons Oolong
  Rating:
  100%
  Už od 4,90 €
 5. Fu Shou Shan Oolong
  Rating:
  100%
  Už od 11,20 €
 6. Red Jade Gaba Oolong
  Rating:
  100%
  Už od 11,40 €
 7. Charcoal Oolong
  Rating:
  100%
  Už od 11,50 €
 8. Peach oolong
  Rating:
  100%
  Už od 6,90 €
 9. Jade Oolong
  Rating:
  100%
  Už od 5,16 €
Filter
Nastaviť zostupný smer

22 položiek

na stránku