Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Ali shan oolong 50g

Ali shan oolong 50g

Gui Fei Oolong

Gui Fei Oolong - 50g

Milk Oolong

Už od 6,90 €
Len o jedinom čaji na svete sa dá povedať, že jeho chuť i vôňa pripomína sladené mlieko. Keď navyše ide o vysokohorský polozelený oolong je jasné, že máme čo do činenia s ozajstnou lahôdkou pre čajových gurmánov.
Dostupnosť: Skladom
Zostáva len %1
SKU
600004

Milk Ooolong, alebo Jin Xuan Nai Xiang, je čaj opradený mnohými tajomstvami. Čo presne ovplyvňuje sladkú chuť a karamelovo mliečnu vôňu „mliečneho oolongu” nie je úplne známe a výrobný proces je veľmi prísne strážený.


Môžeme sa dočítať, že pri procese spracovávania a následného zavädnutia čajových lístkov je používaná mliečna para alebo napr. že čajové lístky sú po zvädnutí namáčané v mliečnej esencii. O výrobe mliečneho oolongu sa traduje aj mnoho legiend a povestí, z ktorých jedna hovorí, že mliečny oolong sa vyrába zo špeciálnych čajovníkov rastúcich v hmlou obklopených taiwanských horách a že práve táto hustá hmla čajovým lístkom požičiava ich jedinečnú chuť. V neposlednom rade by sme tiež mohli veriť legende, ktorá hovorí, že čajovníky sú v záhradách polievané mliekom a posypávané cukrom. Pekná predstava, čo poviete? Teraz už ostáva iba pripraviť si Milk Oolong a nechať svoje myšlienky túlať sa po pláňach plných zelených čajových lístkov vlniacich sa v letnom vánku a premýšľať o tom, ako je to asi naozaj.

 
Výborný Milk Oolong môžete piť celý deň. Je to viac nálevový čaj a z jednej dávky čajových lístkov si môžete pripraviť až päť nálevov bez toho, aby čaj stratil svoju jemnú chuť a sladkú arómu.
 

Oolongy všetkých typov sú tiež vynikajúcimi pomocníkmi pri zlepšovaní nášho fyzického aj psychického zdravia. Pravidelné pitie polozelených čajov je výbornou prevenciou proti množstvu kardiovaskulárnych chorôb, niektorých typov rakoviny či tráviacim problémom. Polozelené čaje majú aj schopnosť odbúravať tuky, čistiť pleť a znižovať vysokú hladinu cholesterolu. Nesmieme zabudnúť aj na schopnosť zlepšovať naše sústredenie a odbúravať stres a úzkosť.

Zem pôvodu: Taiwan
Write Your Own Review
You're reviewing:Milk Oolong
Your Rating