Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Biele čaje

Patria k najjemnejším druhom čajov. Sú vyrábané z ešte nerozvinutých čajových lístkov.


Medzi najväčšie prednosti bielych čajov patrí vysoký obsah antioxidantov, ktoré pôsobia preventívne proti srdcovým ochoreniam a rôznym druhom rakoviny. Hoci sú biele čaje obľúbené pre svoju jemne sladkastú chuť, neobsahujú žiadny cukor a sú preto vhodné aj pre diabetikov.

Biely čaj zalievame vodou s teplotou 80 ° C a necháme lúhovať 2 až 3 minúty. Biele čaje môžeme, rovnako ako zelení čaje, zalievať viackrát. Získame tak niekoľko nálevov výbornej chuti. Platí tu však pravidlo, že každý ďalší nálev musíme nechať lúhovať o niečo dlhšie.

Ako sa vyrábajú?

Biele čaje patria k absolútnej špičke medzi jednotlivými druhmi čajov, a hoci obsahujú najmenej kofeínu, ich jemná a lahodná chuť ich predurčuje k úspechu. Pestovanie bielych čajov je však veľmi náročné a v skorších dobách bolo určené výhradne pre potreby čínskeho cisárskeho dvora. Biele čaje sú získavané spracovaním najmladších, ešte nerozvinutých čajových lístkov. K výrobe niektorých bielych čajov slúžia dokonca len nerozvinuté čajové púčiky pokryté jemným bielym páperím, ktorému vďačí biely čaj za svoje meno. Takto mladé a krehké čajové lístky sú zbierané výhradne ručne, a to počas veľmi krátkeho obdobia - od konca marca do začiatku apríla, teda ešte pred začiatkom obdobia dažďov. Kry čajovníka sa pestujú zatienené, aby sa predišlo prílišnej tvorbe chlorofylu v čajových listoch. Zozbierané čajové lístky sa nechajú krátko zvädnúť a potom usušiť na slnku. Biele čaje neprechádzajú fermentáciou ani tepelnou úpravou. Vďaka tomuto šetrnému spracovaniu si čajové lístky zachovávajú veľmi jemnú, ľahko sladkastú chuť a až éterickú vôňu. Vďaka absencii fermentácie obsahujú tiež veľké množstvo zdraviu prospešných látok.

Biele čaje

Filter
Nastaviť zostupný smer

6 položiek

na stránku
 1. Bai Hao Yin Zhen – biely čaj
  Rating:
  100%
  15,20 €
 2. Royal White Peony – biely čaj
  Rating:
  90%
  10,30 €
 3. Bio Pai Mu Tan
  Rating:
  100%
  Už od 7,00 €
 4. Biely čaj Granátové jablko - Čierne ríbezle - Aloe Vera
  Rating:
  100%
  Už od 3,80 €
 5. Biely čaj Tonka Bean - Raspberry
  Rating:
  100%
  3,88 €
 6. Bio Pai Mu Tan Mei Zang
  Rating:
  100%
  Už od 7,50 €
Filter
Nastaviť zostupný smer

6 položiek

na stránku