Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Juhoafrické čaje

Čaje „nečaje“ Rooibos a Honeybush, známe svojou lahodnou a sladkou chuťou, patria ku klenotom Južnej Afriky.


Južná Afrika je vo svete čajov známa predovšetkým vďaka výrobe dvoch druhov tzv. čajov nečajov, teda nápojov, ktoré nepochádzajú z čajovníku a neobsahujú kofeín. Ide o lahodný Rooibos a sladký Honeybush.

Rooibos je chuťovo lahodný čaj s mierne sladkou chuťou. Vyrába sa z čajovníkovca kapského (Aspalathus linearis), ktorý rastie na malom území v Cederbergu v provincii Západné Kapsko. Lístky kra sa zbierajú, drvia a následne prechádzajú oxidáciou, ktorá spôsobuje ich výraznú červenohnedú farbu. Rozlišujeme Rooibos červený – fermentovaný a Rooibos zelený – nefermentovaný.

Čaj Rooibos je obľúbený nielen kvôli svojej chuti a absencii kofeínu, ale aj vďaka veľkému množstvu zdraviu prospešných látok v ňom obsiahnutých. Obsahuje vitamín C, antioxidanty a veľké množstvo železa. Pravidelné popíjanie čaju Rooibos znižuje vysoký krvný tlak i hladinu cholesterolu a pôsobí ako prevencia proti rôznym druhom rakoviny. Nemenej dôležitý je jeho účinok proti stresu. Látky v ňom obsiahnuté podporujú vznik hormónu serotonínu, tzv. hormónu šťastia, ktorý zmierňuje bolesti hlavy, depresie a poruchy spánku. Čaj Rooibos je vhodný pre dospelých, aj pre deti, tehotné, či kojace ženy.

Honeybush, ktorý je známy aj pod názvom medový ker, rastie v oblasti Južného a Východného mysu. Svoje meno čaj získal vďaka veľmi lahodnej sladkej chuti a medovej vôni. Honeybush obsahuje veľké množstvo minerálnych látok, ako napríklad železo, vápnik, zinok, draslík alebo horčík, a je preto veľmi prospešný pre telo. Jeho pitie sa odporúča pri nachladení a chrípke, zápaloch horných dýchacích ciest alebo pri tráviacich ťažkostiach. Pôsobí tiež proti depresiám, a i keď je veľmi sladký, znižuje hladinu cholesterolu v krvi a dokáže nás ochrániť pred kardiovaskulárnymi chorobami.

 

 

Juhoafrické čaje

Filter
Nastaviť zostupný smer

19 položiek

na stránku
 1. Rooibos Masala Chai
  Rating:
  100%
  Už od 2,90 €
 2. Bio Rooibos
  Rating:
  100%
  Už od 14,30 €
 3. Bio Rooibos zelený
  Rating:
  100%
  Už od 2,90 €
 4. Honeybush
  Rating:
  100%
  Už od 3,16 €
 5. Rooibos Earl Grey
  Rating:
  100%
  Už od 2,80 €
 6. Rooibos Wild Cherry
  Rating:
  100%
  Už od 2,80 €
 7. Bio Honeybush
  Rating:
  100%
  Už od 3,40 €
Filter
Nastaviť zostupný smer

19 položiek

na stránku