Bio Rooibos zelený sklenený šálka

  • Bio Rooibos zelený sklenený šálka

Bio Rooibos zelený

Availability: Na sklade

3,00 €

Zelený Rooibos je nápoj veľmi lahodnej a osviežujúcej chuti, ktorý sa vyrába z kra Aspalathus linearis, pestovaného na malom území v Južnej Afrike. Lístky kríka sa zbierajú, drvia a na rozdiel od červeného Rooibosu neprechádzajú fermentáciou.


Krajina pôvodu: Juhoafrická republika        bio certifikace čaje rooibos

* Povinne vyplnené polia

3,00 €

Zelený Rooibos obsahuje, rovnako ako Rooibos červený, veľké množstvo vitamínov a minerálov ako napríklad vitamín C, antioxidanty či veľké množstvo železa.


Zelený Rooibos obsahuje viacero antioxidantov a stopových prvkov. Vďaka tomu, že nie je fermentovaný, sú niektoré jeho účinky oproti klasickému Rooibosu znásobené, a to hlavne pozitívnymi účinkami pri bolestiach hlavy, nespavosti či depresiách a neurózach. Látky v ňom obsiahnuté podporujú vznik hormónu sérotonínu, tzv. hormónu šťastia, ktorý zmierňuje bolesti hlavy, depresie a poruchy spánku.

Zelený Rooibos nemá typickú sladkú chuť ani hnedo červenú farbu. Odlišuje sa žltou farbou a prírodnou trávnatou arómou. Výborný je tiež ako ľadový čaj. Vo svojej domovine v Južnej Afrike sa Rooibos popíja výhradne s mliekom a cukrom.

Zloženie: BIO zelený rooibos

Použijeme 1 lyžičku sypaného čaju na 150 ml vody. Čaj zalejeme vodou s teplotou 100 stupňov Celzia a necháme 3 až 5 minút lúhovať. Pre plnšiu chuť odporúčame použiť viac čajových lístkov alebo predĺžiť dobu lúhovania. Čajové lístky môžeme preliať vriacou vodou viackrát.

3 až 6g
100 °C
3 až 5 minút
Bio rooibos zelený