Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Bio Rooibos červený organic

Bio Rooibos

Rooibos Earl Grey

Rooibos Earl Grey

Bio Rooibos zelený

Už od 2,90 €

Zelený Rooibos je nápoj veľmi lahodnej a osviežujúcej chuti, ktorý sa vyrába z kra Aspalathus linearis, pestovaného na malom území v Južnej Afrike. Lístky kríka sa zbierajú, drvia a na rozdiel od červeného Rooibosu neprechádzajú fermentáciou.

Krajina pôvodu: Juhoafrická republika        bio certifikace čaje rooibos

Dostupnosť: Skladom
Zostáva len %1
SKU
1006

Zelený Rooibos obsahuje, rovnako ako Rooibos červený, veľké množstvo vitamínov a minerálov ako napríklad vitamín C, antioxidanty či veľké množstvo železa.


Zelený Rooibos obsahuje viacero antioxidantov a stopových prvkov. Vďaka tomu, že nie je fermentovaný, sú niektoré jeho účinky oproti klasickému Rooibosu znásobené, a to hlavne pozitívnymi účinkami pri bolestiach hlavy, nespavosti či depresiách a neurózach. Látky v ňom obsiahnuté podporujú vznik hormónu sérotonínu, tzv. hormónu šťastia, ktorý zmierňuje bolesti hlavy, depresie a poruchy spánku.

Zelený Rooibos nemá typickú sladkú chuť ani hnedo červenú farbu. Odlišuje sa žltou farbou a prírodnou trávnatou arómou. Výborný je tiež ako ľadový čaj. Vo svojej domovine v Južnej Afrike sa Rooibos popíja výhradne s mliekom a cukrom.

Zloženie: BIO zelený rooibos

Write Your Own Review
You're reviewing:Bio Rooibos zelený
Your Rating