Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Bio Rooibos zelený sklenený šálka

Bio Rooibos zelený

Rooibos Wild Cherry - GRINGOsTEA

Rooibos Wild Cherry

Rooibos Earl Grey

Rating:
100 % of 100
Už od 2,80 €

Skvělá volba pro milovníky černého čaje Earl Grey a čaje rooibos. Díky spojení čaje rooibos a bergamotového aroma vznikla směs pro celodenní popíjení a díky absenci kofeinu, pití večer neovlivní váš kvalitní spánek.

Země původu: Jihoafrická republika

Dostupnosť: Skladom
Zostáva len %1
SKU
2016

Lahodný čaj červenej farby s mierne sladkastou príchuťou Rooibos sa vyrába z kra Aspalathus linearis, ktorý sa pestuje iba na malom území v provincii Západné Kapsko v Južnej Afrike.


Lístky kra sa zbierajú, drvia a následne prechádzajú oxidáciou, ktorá spôsobuje ich výraznú červeno hnedú farbu. Rozlišujeme Rooibos červený - fermentovaný a Rooibos zelený - nefermentovaný. Vo svojej domovine v Južnej Afrike je Rooibos používaný ako liek na zmiernenie detskej koliky, alergií, astmy a kožných problémov. Popíja sa tu výhradne s mliekom a cukrom.

Mapa Afrika

 

Rooibos obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných látok. Mimo iných vitamín C, antioxidanty a veľké množstvo železa. Jeho pravidelné popíjanie znižuje vysoký krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu a pôsobí ako prevencia proti rôznym druhom rakoviny. Nemenej dôležitý je jeho účinok proti stresu. Látky v ňom obsiahnuté podporujú vznik hormónu sérotonínu, tzv. hormónu šťastia, ktorý zmierňuje bolesti hlavy, depresie a poruchy spánku.

Write Your Own Review
You're reviewing:Rooibos Earl Grey
Your Rating