Rooibos Earl Grey

  • Rooibos Earl Grey

Rooibos Earl Grey

Availability: Na sklade

3,00 €
Skvělá volba pro milovníky černého čaje Earl Grey a čaje rooibos. Díky spojení čaje rooibos a bergamotového aroma vznikla směs pro celodenní popíjení a díky absenci kofeinu, pití večer neovlivní váš kvalitní spánek.

* Povinne vyplnené polia

3,00 €

Lahodný čaj červenej farby s mierne sladkastou príchuťou Rooibos sa vyrába z kra Aspalathus linearis, ktorý sa pestuje iba na malom území v provincii Západné Kapsko v Južnej Afrike.


Lístky kra sa zbierajú, drvia a následne prechádzajú oxidáciou, ktorá spôsobuje ich výraznú červeno hnedú farbu. Rozlišujeme Rooibos červený - fermentovaný a Rooibos zelený - nefermentovaný. Vo svojej domovine v Južnej Afrike je Rooibos používaný ako liek na zmiernenie detskej koliky, alergií, astmy a kožných problémov. Popíja sa tu výhradne s mliekom a cukrom.

Mapa Afrika

 

Rooibos obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných látok. Mimo iných vitamín C, antioxidanty a veľké množstvo železa. Jeho pravidelné popíjanie znižuje vysoký krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu a pôsobí ako prevencia proti rôznym druhom rakoviny. Nemenej dôležitý je jeho účinok proti stresu. Látky v ňom obsiahnuté podporujú vznik hormónu sérotonínu, tzv. hormónu šťastia, ktorý zmierňuje bolesti hlavy, depresie a poruchy spánku.

Použijte 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody. Čaj zalijte vodou o teplotě 100 stupňů Celsia a nechte jej louhovat 3 až 5 minuty.
rooibos, bergamovoté aroma, květy chrpy