Rooibos Kaktusový fík s Pomerančom

  • Rooibos Kaktusový fík s Pomerančom
  • Rooibos Kaktusový fík s pomerančem

Kaktusová figa s pomarančom - Rooibos

Availability: Na sklade

3,00 €
Opojná vôňa a lahodná chuť tejto veľmi populárnej zmesi rooibosu, ktorá je plná fascinujúcich prísad, ako je papája, sladké drievko a pomaranč.

Lahodný čaj Rooibos, červenej farby s mierne sladkou príchuťou, sa vyrába z kra Aspalathus linearis, ktorý sa pestuje iba na malom území v provincii Západné Kapsko v Južnej Afrike.


Lístky kra sa zbierajú, drvia, a potom prechádzajú oxidáciou, ktorá spôsobuje ich výraznú červenohnedú farbu. Rozlišujeme Rooibos červený - fermentovaný a Rooibos zelený - nefermentovaný. Vo svojej domovine v Južnej Afrike sa Rooibos užíva ako liek na zmiernenie detskej koliky, alergie, astmy a kožných problémov. Popíja sa tu výhradne s mliekom a cukrom.

 

Rooibos obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných látok. Okrem iných je to vitamín C, antioxidanty a veľké množstvo železa. Jeho pravidelné popíjanie znižuje vysoký krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu a pôsobí ako prevencia proti rôznym druhom rakoviny. Nemenej dôležitý je jeho účinok proti stresu. Látky, ktoré obsahuje podporujú vznik hormónu serotonínu, tzv. hormónu šťastia, ktorý zmierňuje bolesti hlavy, depresie a poruchy spánku.

Zloženie: Rooibos (min. 65%), kúsky papáje (papája, cukor) koreň škorice, príchuť. Jemná ovocná chuť pomaranča a kaktusu.

Poznámka: Obsahuje sladké drievko - ľudia trpiaci vysokým krvným tlakom by sa mali vyvarovať nadmernej spotrebe.

Použite 1 lyžičku sypaného čaju na 150 ml vody. Čaj zalejte prevarenou vodou s teplotou 80 °C. Nechajte 3 až 5 minút lúhovať. Ak pripravujete čaj v kanvici, pridajte lyžičku čaju navyše.

1 čajová lyžička /150ml
100 °C
5 až 8 minút
   
Rooibos (min. 65%), kúsky papáje (papaya, cukor) koreň sladkého drievka, príchuť.