Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Rooibos s Rakytníkom

Rooibos s Rakytníkom

Rooibos sypaný čaj Perník

Perník - Rooibos - 50g

Kaktusová figa s pomarančom - Rooibos

Už od 2,90 €
Opojná vôňa a lahodná chuť tejto veľmi populárnej zmesi rooibosu, ktorá je plná fascinujúcich prísad, ako je papája, sladké drievko a pomaranč.
Dostupnosť: Skladom
Zostáva len %1
SKU
2001

Lahodný čaj Rooibos, červenej farby s mierne sladkou príchuťou, sa vyrába z kra Aspalathus linearis, ktorý sa pestuje iba na malom území v provincii Západné Kapsko v Južnej Afrike.


Lístky kra sa zbierajú, drvia, a potom prechádzajú oxidáciou, ktorá spôsobuje ich výraznú červenohnedú farbu. Rozlišujeme Rooibos červený - fermentovaný a Rooibos zelený - nefermentovaný. Vo svojej domovine v Južnej Afrike sa Rooibos užíva ako liek na zmiernenie detskej koliky, alergie, astmy a kožných problémov. Popíja sa tu výhradne s mliekom a cukrom.

 

Rooibos obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných látok. Okrem iných je to vitamín C, antioxidanty a veľké množstvo železa. Jeho pravidelné popíjanie znižuje vysoký krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu a pôsobí ako prevencia proti rôznym druhom rakoviny. Nemenej dôležitý je jeho účinok proti stresu. Látky, ktoré obsahuje podporujú vznik hormónu serotonínu, tzv. hormónu šťastia, ktorý zmierňuje bolesti hlavy, depresie a poruchy spánku.

Zloženie: Rooibos (min. 65%), kúsky papáje (papája, cukor) koreň škorice, príchuť. Jemná ovocná chuť pomaranča a kaktusu.

Poznámka: Obsahuje sladké drievko - ľudia trpiaci vysokým krvným tlakom by sa mali vyvarovať nadmernej spotrebe.

Write Your Own Review
You're reviewing:Kaktusová figa s pomarančom - Rooibos
Your Rating