Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Zelené čaje

Nefermentované čaje, ktorých svieža chuť pripomína vôňu trávy po daždi.


Zelené čaje obsahujú veľké množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú z tela odstraňovať škodliviny a voľné radikály. Obsahujú tiež triesloviny, ktoré okrem typickej trpkosť čaju spôsobujú spomaľovanie procesu starnutia buniek a podporujú ich obnovu. Už niekoľko šálok zeleného čaju denne dokáže znížiť krvný tlak, zabrániť kôrnateniu tepien a znížiť hladinu cholesterolu v krvi. Pitie zeleného čaju sa odporúča aj ako prevencia proti rakovine a kardiovaskulárnym ochorením. Nemenej významný vplyv má ale pitie zeleného čaju aj na našu psychiku. Vďaka obsahu kofeínu zelený čaj obmedzuje únavu a stimuluje činnosť našej nervovej sústavy, odbúrava stres a prispieva tak k našej psychickej pohode.

Zelené čaje sú veľmi obľúbené najmä pre svoju jemnú a ľahkú chuť, ktorá ich odlišuje od plnej a silnej chuti ťažkých čiernych čajov. Zelené čaje zalievame prevarenou vodou vychladnutou na 75-80 ° C a môžeme ich zaliať viackrát. Sú preto vhodné na celodenné popíjanie. Ich prínos ale nespočíva len vo slasti pre naše chuťové poháriky. Zelený čaj je označovaný ako elixír života a má blahodarné účinky na naše telo i myseľ.

Zelené čaje sú označované ako "pravé čaje" a ich kolískou sú Čína a India. Na rozdiel od čiernych čajov nie sú zelené čaje fermentované. Ihneď po zbere čajových lístkov sa teplom zničí fermentačnej enzýmy a v čajových lístkoch sú tak zachované všetky dôležité látky. Proces fermentácie je skončený buď horúcou parou, alebo priamym žiarením a vykonáva sa najčastejšie na rozohriatej tehlovej ploche, či v kovovom kotle. Po vysušení sa čajové lístky zvinú a triedia.

Zelené čaje

Filter
Nastaviť zostupný smer

Položky 1-24 z 36

Page
na stránku
Filter
Nastaviť zostupný smer

Položky 1-24 z 36

Page
na stránku