Genmaicha - zelený čaj - 50g

  • Genmaicha sypaný zelený japonský čaj

Genmaicha - zelený čaj - 50g

Availability: Na sklade

6,20 €

Genmaicha je ochutený zelený čaj, ktorého názov v preklade znamená Čaj s hnedou ryžou. Ide o zvláštny typ dochuteného zeleného čaju, ku ktorému sú pridávané hnedé zrnká opraženej ryže. Základ čaju tvorí zelený čaj Sencha.


Krajina pôvodu: Japonsko
Žatva: 2019

Chuť čaju Genmaicha je výrazná, ľahko údená s mierne orechovým a horkastým odtieňom. Svetložltý nálev má veľmi príjemnú drevitú vôňu.


Čaj Genmaicha je v Japonsku považovaný za osviežujúci nápoj vhodný na celodenné popíjanie. Používa sa často aj v sushi baroch a reštauráciách, keďže jeho chuť sa k sushi výborne hodí a neutralizuje chuť čerstvých rýb.

História čaju

Kedysi bol v Japonsku čaj Genmaicha obľúbený hlavne počas náboženských pôstov, kedy ryža v tomto v čaji pomáhala ľuďom zabudnúť na hlad. Z rovnakého dôvodu sa mu kedysi hovorilo „ľudový čaj”. Chudobní dedinčania čajové lístky dopĺňali praženou ryžou, aby tak zväčšili objem čaju.

Príprava čaju Genmaicha je rovnaká ako pri ostatných zelených čajoch. Prekvapiť vás ale môžu ryžové zrnká, ktoré počas praženia praskli a držia sa na hladine. Tieto pražené zrnká pripomínajú popcorn. Preto sa niekedy pri čaji Genmaicha môžeme stretnúť aj s názvom „popcornový čaj".

Jednu čajovú lyžičku (3 - 4 g) čaju zalejeme 250 ml prevarenej vody s teplotou 80-85 °C a necháme lúhovať 2 až 3 minúty. Druhý nálev necháme lúhovať 5 minút. Je možné pripraviť si 1 až 2 nálevy.

3 až 4g
80 - 85 °C
2 až 3 minúty
pravý zelený čaj, pražená rýže.