Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Bio Shincha - japonský zelený čaj

(2022) Bio Shincha - zelený čaj 50g

Sencha Jade Sorju

Rating:
100 % of 100
11,50 €

Čaj Sencha patrí k najtypickejším predstaviteľom japonských zelených čajov. Vyznačuje sa tmavo zelenými čajovými lístkami a nálevom sviežej chuti s vôňou čerstvo pokosenej trávy. Jemná chuť s minimálnou zvieravosťou je dosiahnutá včasným zastavením procesu oxidácie sparením čajových lístkov v horúcej pare.

Krajina pôvodu: Japonsko, Uji
Žatva: 2019 (Ichibancha)

Dostupnosť: Skladom
SKU
500019

Čaj Sencha predstavuje absolútny základ japonskej čajovej kultúry. Pestuje sa na rozľahlých plantážach južne od Tokia a tvorí až 85% všetkej japonskej čajovej produkcie.


Smaragdovo zelené čajové lístky poskytujú svetlý, silno povzbudzujúci nálev vhodný hlavne na ranné a dopoludňajšie popíjanie. Chuť čaju Sencha je plná, hladká, mierne sladkastá s vyváženou horkosťou a minimálnym pocitom zvierania, čo je dosiahnuté včasným zastavením oxidácie čajových lístkov. Práve správne načasovanie zastavenia procesu oxidácie významne ovplyvňuje kvalitu čaju.

Po zbere čajových lístkov sa lístky nechajú niekoľko hodín v tieni odležať alebo zvädnúť, aby sa z nich odparila vlhkosť a lístky krásne zmäkli. Akonáhle sú čajové lístky dostatočne vláčne, nasleduje ich prudké zahriatie horúcou parou, ktorej však nie sú vystavené dlhšie než minútu. Vďaka včasnému zastaveniu procesu oxidácie je v čajových lístkoch uchovaného viac chlorofylu, ktorému vďačí za svoju tmavozelenú farbu a prírodných flavonolov spôsobujúcich trávovú chuť čaju.

Write Your Own Review
You're reviewing:Sencha Jade Sorju
Your Rating
Našli sme ďalšie produkty o ktoré by ste mohli mať záujem!