Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Rooibos Masala Chai Rooibos

Rooibos Masala Chai

Bio Rooibos zelený sklenený šálka

Bio Rooibos zelený

Bio Rooibos

Už od 6,60 €

Rooibos je veľmi obľúbený nielen vďaka svojej sladkej chuti, ale i vďaka obsahu veľkého množstva zdraviu prospešných látok. Neobsahuje žiadny kofeín, je teda vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

Krajina pôvodu: Juhoafrická republika   bio certifikace čajů

Dostupnosť: Skladom
Zostáva len %1
SKU
1007

Lahodný čaj červenej farby s mierne sladkastou príchuťou Rooibos sa vyrába z kra Aspalathus linearis, ktorý sa pestuje iba na malom území v provincii Západné Kapsko v Južnej Afrike.


Lístky kra sa zbierajú, drvia a následne prechádzajú oxidáciou, ktorá spôsobuje ich výraznú červeno hnedú farbu. Rozlišujeme Rooibos červený - fermentovaný a Rooibos zelený - nefermentovaný. Vo svojej domovine v Južnej Afrike je Rooibos používaný ako liek na zmiernenie detskej koliky, alergií, astmy a kožných problémov. Popíja sa tu výhradne s mliekom a cukrom.

Mapa Afrika

 

Rooibos obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných látok. Mimo iných vitamín C, antioxidanty a veľké množstvo železa. Jeho pravidelné popíjanie znižuje vysoký krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu a pôsobí ako prevencia proti rôznym druhom rakoviny. Nemenej dôležitý je jeho účinok proti stresu. Látky v ňom obsiahnuté podporujú vznik hormónu sérotonínu, tzv. hormónu šťastia, ktorý zmierňuje bolesti hlavy, depresie a poruchy spánku.

Write Your Own Review
You're reviewing:Bio Rooibos
Your Rating