Bily caj Bai Hao Yin Zhen

  • Bily caj Bai Hao Yin Zhen
  • bily-caj-bai-hao-yin-zhen

Bai Hao Yin Zhen – biely čaj

Availability: Nie je na sklade

15,20 €

Úplná špička medzi bielymi čajmi. Pupene Bai Hao Yin Zhenu sú podobne ako pri iných čajoch tohto typu bohato striebristo ochlpené. Výsledkom ich prípravy je vynikajúci lahodný nálev svetložltej farby, ktorý chutí doslova zamatovo a ľahko kĺže do hrdla. Ovocná aróma kvetov broskyne prevonia okolie a zanechá príjemný pocit na jazyku. Ak si radi doprajete čaje tej najvyššej kvality, ktoré vhodne doplnia ľahký obed a navyše sa hodia na každú príležitosť, máte pred sebou jeden z tých najlepších.


Krajina pôvodu: Čína, Fujian, Fu Ding
Žatva: 2018

Možno by ste to o ňom na prvý pohľad nepovedali, ale Bai Hao Yin Zhen je najlepší čaj svojho druhu a jeden z najlahodnejších čínskych čajov všeobecne. Historická vzácnosť síce predurčovala na pitie bielej čajovej odrody iba cisára, dnes si ho ale môžete vychutnať plnými dúškami aj vy a povzniesť tak svoje čajovanie na novú úroveň.


Počas zberu sa listy Bai Hao Yin Zhen nechávajú tak ako pred stovkami rokov, ľahko prifermentovať na slniečku, čím získavajú ľahko bylinkovú arómu. Prirodzene sladkastú kvetinovú chuť s ovocnými podtónmi potom dopĺňa jemne zvieravá drevnatosť. Jeho zber je závislý na dobrom počasí a prebieha vždy v prvej polovici jari, ktorú určite pocítite na jazyku hneď pri prvom dúšku.

Mapa Číny

Aj pre tieto svoje jedinečné vlastnosti sa mnoho čajov snaží Strieborné ihly napodobniť, ale autentický pocit pitia tohto unikátneho čaju nič nenahradí. Doprajte si jedinečný zážitok najlepšieho čínskeho bieleho čaju. Príjemná chuť vás bude sprevádzať celým dňom.

3 - 6 g čaju zalejte 80°C teplou prevarenou vodou. 1. nálev lúhujte 15-30 sekúnd. Ďalšie nálevy + 30 sekúnd.

3 až 6g
80 °C
15 až 30 sekúnd
sypaný pravý bílý čaj