Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Strawberry Oolong so smotanovými tónmi a jahodovou arómou

Strawberry oolong

Four Seasons Oolong

Four Seasons Oolong

Golden Osmanthus Oolong

Rating:
100 % of 100
Už od 5,60 €

Tento obľúbený oolong pochádza z Taiwanu, Ming Jian Nantou County. Granulovito zvinuté lístky trochu pripomínajú tchie-kuan jin. Čaj je aromatizovaný kvetom osmanthu (škoricovníka). Nálev je výrazne žltej, zlatistej farby, ktorá mu dala meno. Chuť je plná, sladkastá, kvetinová a dlho doznieva v ústach.>

Dostupnosť: Skladom
Zostáva len %1
SKU
60015

Pôvod čaju

Ako to už pri čínskych čajoch býva, aj Huangjin Gui sprevádza legenda, teda rovno dve. Podľa jednej pochádza z dvoch semien, ktoré daroval Wang Danwei na svadobný deň Lin Ziqin. Rastliny symbolizujúce prosperitu mali spojiť rodiny novomanželov. Čo sa aj stalo. Snáď aj preto je čaj s vôňou Osmanthu v Číne častým svadobným darom. Druhý príbeh odkazuje na farmára Wei Zhena, ktorý na čajovník narazil celkom náhodou. Omámený jeho vôňou pocítil povinnosť preniesť ho do svojej záhrady a ďalej kultivovať. Nech už to bolo akokoľvek, Zlatý Osmanthus je jedným z najobľúbenejších čínskych oolongov. Jeho domovinou sú preslávené čajové záhrady provincie Fujian ležiace blízko mesta Anxi. Oblasť je prevažne hornatá, čo sa prejavuje nie len vo vlastnostiach čaju, ale tiež v názve. Huanggang je meno najvyššieho bodu provincie (nadmorská výška 2157 metrov). Huangjin Gui Golden Osmanthus je fermentovaný medzi 20 a 40 percentami. Radí sa medzi oolongy typu Dan Cong. Sú vyrábané zo starých stromovitých čajovníkov, z ktorých niektoré pochádzajú až z dôb dynastie Sung. Spracovanie čajových lístkov je zložité: žatva musí byť veľmi starostlivá, uskutočňuje sa len za slnečného počasia. Lístky sa rozprestrú do veľmi tenkých vrstiev a za niekoľkonásobného obracania vädnú na slnku. Robotníci ich prenesú do stanu, kde sa nechajú vychladnúť, potom ich triedia a v noci prebieha fermentácia. Ani to sa nezaobíde bez ich zásahu - každú hodinu čaj pretriasajú. Po asi 8 hodinách ho zahrejú v kovovom kotli, pučia do finálneho tvaru, znovu vyhrievajú a nakoniec sušia v košoch z bambusu. Keby vám náhodou vŕtalo v hlave, čo je to ten Osmanthus, ktorý svojou vôňou Huangjin Gui pripomína, potom vedzte, že ide o ker z čeľade olivovitých. Má tuhé, tmavo zelené listy, lesklé a zúbkovité. Pochádza z Japonska a Číny, v Európe na neho môžete naraziť v južnom Francúzsku a Taliansku. Drobné, biele a príjemne sladko voňajúce kvety sa objavujú na jeseň. Tento ker môžete pestovať aj v našich zemepisných šírkach, čo ocení mnoho záhradkárov.

Nálev a chuť čaju Tento Oolong je veľmi mierne fermentovaný. Jeho chuť je čistá, mäkko kvetinová, na konci nasladlá s broskyňovým nádychom. Nálev má svetlo žltú farbu, aróma pripomína kvety Osmanthu. Huangjin Gui sa hodí pripravovať metódou Gong Fu Cha. Odporúčame opakovane zalievať.

Write Your Own Review
You're reviewing:Golden Osmanthus Oolong
Your Rating