Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Hong Shui Taiwan Oolong

Hong Shui Oolong - 50g

Zlatý skořicovník - oolong osmanthus

Golden Osmanthus Oolong

Strawberry oolong

Rating:
100 % of 100
Už od 6,10 €

Strawberry Oolong je výborný polozelený čaj, ktorý ľahko identifikujete podľa ručne rolovaných čajových lístkov a nezameniteľnej sladkej chuti s vôňou čerstvých jahôd.

Krajina pôvodu: Taiwan, Zhu Shan, Nantou (ruční sběr)

Dostupnosť: Skladom
Zostáva len %1
SKU
600003

Svoju unikátnu arómu získava Strawberry Oolong vďaka stopercentne prírodnému jahodovému extraktu, ktorý je postupne primiešavaný k čajovým lístkom. Vzniká tak originálny čaj s jahodovou vôňou.


Ak ste ešte oolong neskúšali, okrádate sa o jeden z najzaujímavejších chuťových zážitkov. Všetky Oolongy pochádzajú z čínskeho čajovníka nazvaného Camellia sinensis, ktorý sa člení do ďalších variánt: čínskeho, assámskeho a indonézskeho. Tie sa, samozrejme, líšia veľkosťou, zafarbením čajových lístkov aj vzrastom samotných čajovníkov. Aby z čajových lístkov vznikol práve polozelený Oolong, je nutné včas ukončiť proces oxidácie. Oolongy nikdy nie sú úplne oxidované, čo im dodáva sviežu a ľahkú chuť.

Strawberry Oolong vás iste prekvapí svojou výrazne mliečnou chuťou so smotanovými tónmi, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších čajových gurmánov. Je vhodný na prípravu viacerých nálevov, z ktorých sa za najlepšie považujú tretí a štvrtý nálev. Po ďalších nálevoch už čaj stráca svoju krásnu jahodovú arómu. Strawberry Oolong výborne chutí aj ako ľadový čaj.

Kultivar: TTES 12, JinXuan 
Miera oxidácie: 10-15%

Write Your Own Review
You're reviewing:Strawberry oolong
Your Rating