Strawberry Oolong so smotanovými tónmi a jahodovou arómou

  • Strawberry Oolong so smotanovými tónmi a jahodovou arómou

Strawberry oolong

Availability: Na sklade

6,30 €

Strawberry Oolong je výborný polozelený čaj, ktorý ľahko identifikujete podľa ručne rolovaných čajových lístkov a nezameniteľnej sladkej chuti s vôňou čerstvých jahôd.


Krajina pôvodu: Taiwan, Zhu Shan, Nantou (ruční sběr)
Žatva: 2021

* Povinne vyplnené polia

6,30 €

Svoju unikátnu arómu získava Strawberry Oolong vďaka stopercentne prírodnému jahodovému extraktu, ktorý je postupne primiešavaný k čajovým lístkom. Vzniká tak originálny čaj s jahodovou vôňou.


Ak ste ešte oolong neskúšali, okrádate sa o jeden z najzaujímavejších chuťových zážitkov. Všetky Oolongy pochádzajú z čínskeho čajovníka nazvaného Camellia sinensis, ktorý sa člení do ďalších variánt: čínskeho, assámskeho a indonézskeho. Tie sa, samozrejme, líšia veľkosťou, zafarbením čajových lístkov aj vzrastom samotných čajovníkov. Aby z čajových lístkov vznikol práve polozelený Oolong, je nutné včas ukončiť proces oxidácie. Oolongy nikdy nie sú úplne oxidované, čo im dodáva sviežu a ľahkú chuť.

Strawberry Oolong vás iste prekvapí svojou výrazne mliečnou chuťou so smotanovými tónmi, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších čajových gurmánov. Je vhodný na prípravu viacerých nálevov, z ktorých sa za najlepšie považujú tretí a štvrtý nálev. Po ďalších nálevoch už čaj stráca svoju krásnu jahodovú arómu. Strawberry Oolong výborne chutí aj ako ľadový čaj.

Kultivar: TTES 12, JinXuan 
Miera oxidácie: 10-15%

Klasická príprava:

Na prípravu čaju použijeme 3-5 gramov čajových lístkov, ktoré zalejeme 225-250 ml prevarenej kvalitnej vody s teplotou 90-95°C (195-205°F)
a necháme 3-5 minút lúhovať. Potom čaj precedíme. Takto môžeme pripraviť viac nálevov.

Tradičná príprava:
Toto je jedna z mnohých tradičných príprav čaju. Čaj vložíme do malej kanvičky či gaiwanu s objemom cca 150ml a zalejeme vriacou vodou. Čaj zlievame približne po 30 sekundách. S každým nálevom pridáme čas.

3 až 5g
90-95 °C
3 až 5 minút
sypaný pravý polofermentovaný čaj, jahodová aróma