Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
King Ginseng Oolong ženšenový oolong

King Ginseng Oolong (ženšenový oolong)

Qi Yun Gaba Oolong

Qi Yun Gaba Oolong

Jade Oolong

Už od 5,16 €

Jedinečný Jade oolong, známy tiež pod názvom Cui Yu, patrí k najlepším taiwanským polozeleným čajom. Okúzli vás ručne balenými čajovými lístkami, jemnou, ale predsa plnou chuťou so sladkými tónmi a prekrásnou vôňou sušených kvetín.

Krajina pôvodu: Taiwan, Ming Jian, Nantou County
Žatva: apríl 2020

Dostupnosť: Skladom
Zostáva len %1
SKU
6001

Jade oolong pochádza z oblasti Nantou, kde čajovníky rastú v nadmorskej výške 500 metrov nad morom. Svetu bol Jade oolong po prvýkrát predstavený pred viac než tridsiatimi rokmi doktorom Whu Zhen Zhe, ktorý sa veľkou mierou zaslúžil o rozvoj pestovania čajovníkov na Taiwane a je preto nazývaný otcom taiwanských čajov.


Jade oolong ľahko poznáte podľa veľkých, tmavozelených a pravidelne rolovaných listov. Ručne rolované listy sú starostlivo a pevne zvinuté do malých guličiek. Po vylúhovaní čajových lístkov získame priezračný, zlatistý a príjemne aromatický nálev. Okrem svojej výbornej chuti je Jade oolong známy tiež kvôli svojej sviežej kvetinovej aróme, ktorá je prirovnávaná k vôni rozkvitnutej lúky, čo čaju dodáva nezameniteľný charakter.

Chuť Jade oolongu sa dá jedným slovom popísať ako delikátna. Je svieža, plná, veľmi aromatická, má hladké telo a dlhý dozvuk so sladkými tónmi. Ešte dlho po dopití poslednej šálky zostáva v ústach príjemný zamatovo jemný pocit. Chuť je prakticky bez zvieravosti a vychutnať si ho môžete tiež ako výborný ľadový čaj.

Miera oxidácie: 15-20%
Kultivár: TTES13, Cui Yu 

Write Your Own Review
You're reviewing:Jade Oolong
Your Rating