zelený čaj Fujian Mao Feng

  • zelený čaj Fujian Mao Feng

Fujian Mao Feng - zelený čaj

Availability: Nie je na sklade

5,20 €
Oslavujú ho pre nádherne huževnaté a ľahko skrútené lístky, ktoré mu dodávajú jedinečný vzhľad. Mao Feng je unikátny čaj s mierne trávnatou chuťou, takže si ho obľúbia aj ľudia, ktorí zelené čaje inak vôbec nepijú. Aj preto patrí v rodnej Číne a inde vo svete k najobľúbenejším.

Ochlpené vrcholky Fujianu pocítite už od prvého nálevu. Lahodná verzia slávneho čínskeho zeleného čaju prináša kvetinovú, aromatickú vôňu a osviežujúcu chuť, ktorú nebudete chcieť opustiť.


Fujian, oblasť na juhovýchodnom pobreží Číny, je domovom celého množstva výborných čajov. A medzi nimi nájdete i náš Mao Feng. Jeho lístky sa krútili a zelenali na jednej z čajových fariem, ktoré sa tu rozprestierajú pod vrcholkami hôr. Ak niekedy budete mať cestu okolo, nezabudnite sa na chvíľu zastaviť.

Mao Feng je výnimočne bohatý na antioxidanty a podobne ako jeho zelení súkmeňovci, aj on pomáha proti množstvu problémov.

Mapa Číny

Študenti si s chuťou doprajú šálku energie pre ľahšie učenie a menší stres, nočné sovy ocenia jeho účinky proti nastupujúcej únave. Každému bez výnimky potom dodá pohodu na celý deň. Je to jednoducho zelený čarodejník a každá šálka pre vás bude potešením.

Pre správnu prípravu zeleného čaju sú dôležité dva aspekty: množstvo čaju a teplota vody. 

 

Jedna čajová lyžička na asi 150 ml vody postačí k plnému rozvinutiu chuti a arómy tohto skvelého čaju.

Ideálna teplota vody by mala byť cca 75- 80 °C