Earl Grey - čierny čaj

  • Earl Grey - čierny čaj

Earl Grey - čierny čaj

Availability: Na sklade

3,10 €

Veľmi kvalitný čierny čaj Earl Grey vyniká medzi ostatnými čajmi svojou výraznou chuťou a predovšetkým nezameniteľnou vôňou, ktorý mu prepožičiava bergamotová silica. Krajina pôvodu:Srí Lanka

* Povinne vyplnené polia

3,10 €

Spojením kôry z bergamotu a horkej, zemitej chute čierneho čaju vznikol jeden z najobľúbenejších čiernych čajov v Anglicku i v Európe.


Earl Grey patrí k pokladom anglickej čajovej kultúry. Je vyrábaný podľa starej čínskej receptúry, ktorú na svojich cestách po Číne údajne obdržal darom bývalý britský premiér Charles Grey. Jeho chuť je veľmi príjemná, ľahko nahorklá a povzbudzujúca. Práve kvôli zmienenej horkosti je v Anglicku čaj podávaný v tzv. anglickom štýle, teda s mliekom.

 

Čierny čaj Earl Grey je bohatý na antioxidanty, ktoré pomáhajú odvádzať z tela veškeré škodlivé látky, chránia telo pred infekciami a zvyšujú obranyschopnosť nášho organizmu. Pravidelná konzumácia čierneho čaju prispieva k zníženiu cholesterolu, zmierneniu depresií a k celkovému zlepšeniu nálady.

Použijeme 1 lyžičku sypaného čaju na 150 ml vody a zalejeme ho vodou s teplotou 100 stupňov Celzia. Čaj necháme lúhovať 2 až 3 minút.

3 až 6g
100 °C
2 až 3 minuty

Zloženie

Čierny čaj, Bergamot