Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Jin Jun Mei čierny čaj Beautiful Golden Eyebrows

Jin Jun Mei (Beautiful Golden Eyebrows) 50g

Bai Lin Gong Fu - čierny čaj

Bai Lin Gong Fu - čierny čaj

Zheng Shan Xiao Zhong - 50g

Rating:
100 % of 100
7,90 €

Zeng Shan Xiao Zhong je autentický čierny čínsky čaj, na aký len tak nenarazíte. Jeho skvelú chuť sprevádzajú sladké, medovo-čokoládové tóny, s výrazným ovocným dozvukom. Tiež sa vám už zbiehajú sliny?

Krajina pôvodu: Čína, Tong Mu Village, Wu Yi Shan provincia Fujian
Kultivár: Wu Yi Cai Cha (菜 茶)
Nadmorská výška: 600-900m
Žatva: jar 2021

Dostupnosť: Skladom
SKU
6546344

Chuťovo výrazný Zeng Shan Xiao Zhong patrí medzi vôbec najstaršie čínske čaje a môžete ho poznať aj pod názvom Lapsang Suchong, od ktorého sa ale podstane líši. Bol, mimochodom, tiež medzi prvými čajmi, ktoré holandskí kupci v 17. storočí priviezli späť do Európy. A dnes ho zbožňujú milovníci čaju po celom svete.


Klasický Lapsang Suchong sa vyrába v horách severnej časti čínskej provincie Fujian, kde sa pri procese prípravy páli borovicové drevo a dym zahaľuje ešte čerstvé lístky. Práve vďaka tomu čaj získava svoju jedinečnú arómu a silnú chuť. Na rozdiel od iných typov čajov nebol výsadou vyšších kruhov spoločnosti. Taktiež nejde ani o čaj pre široké masy. Vyberajú si ho predovšetkým znalci, ktorí ocenia unikátny spôsob prípravy a chuť, akú iné čaje len ťažko napodobnia.
Mapa Číny

Niektorí ľudia si ho radi vychutnajú v plnej kráse, iní nepohrdnú zmiešaním s jemnejšími čiernymi čajmi. A ak by ste ho chceli pripravovať s jedlom, vďaka svojej chuti si dobre rozumie so slanými a ostrými jedlami alebo so syrmi. Skvelo ale chutí aj osamote, napríklad keď budete chcieť ráno nabrať energiu do celého dňa.

Trvanlivosť: čierny čaj Zheng Shan Xiao Zhong vydrží v skvelej kondícii 3 - 4 roky vďaka vysokej fermentácii.

Zloženie: pravý čierny čaj

Write Your Own Review
You're reviewing: Zheng Shan Xiao Zhong - 50g
Your Rating