čínský zelený čaj Mao Jian

  • zelený čaj Mao Jian

Mao Jian - zelený čaj

Availability: Nie je na sklade

5,90 €

Ak hľadáte skutočne osviežujúci zelený čaj s jemnou chuťou, Mao Jian je tým pravým kandidátom. Jeden z najlahodnejších a najslávnejších čínskych čajov vyniká svojou príjemnou arómou, ktorá vás dúšok po dúšku privedie bližšie k čajovému raju.


Priviezť si z Číny dobrý čaj je povinnosť a my sa týmto pravidlom poctivo a radi riadime už niekoľko rokov. Mao Jian sme preto nemohli vynechať. Stačí privoňať, napiť sa a veríme, že budete unesení ako my.


Svoje meno získal kvôli množstvu drobných chĺpkov, ktoré pokrývajú jeho krásne, temne zelené listy. Mao Jian, miestne známy ako Xin Yang Mao Jian, je ďalšou z perál horských čajových fariem, ktoré majú v Číne stovky rokov tradícií. Má mierne žltý nálev a chuť, o ktorej sa vám bude snívať. V minulosti vraj patril len tým najvznešenejším hosťom, dnes si ho ale môže dopriať ktokoľvek, kto nepohrdne šálkou kvalitného čaju.

Mapa Číny

 

Výhody zelených čajov väčšina z nás dobre pozná a obzvlášť študenti by mohli o tom rozprávať. Popri povzbudení energie a myšlienok, veľmi dobre pomáha aj s urýchlením vyplavovania tukov z tela a proti starnutiu buniek. Je to skrátka zázračný nápoj.

100% zelený čaj Mao Jian

Zem pôvodu: Čína (Henan)

Pre správnu prípravu zeleného čaju sú dôležité dva aspekty: množstvo čaju a teplota vody. 

 

Jedna čajová lyžička na asi 150 ml vody postačí k plnému rozvinutiu chuti a arómy tohto skvelého čaju.

Ideálna teplota vody by mala byť cca 75- 80 °C