Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Keemun - čierny sypaný čaj

Keemun Mao Feng - čierny čaj - 50g

Jin Jun Mei čierny čaj Beautiful Golden Eyebrows

Jin Jun Mei (Beautiful Golden Eyebrows) 50g

Yunnan Mao Feng - čierny čaj 50g

7,20 €

Yunnan Mao Feng je jedným z najvzácnejších a najpozoruhodnejších čiernych čajov na svete. Pestuje sa vo veľkých čajových záhradách, ktoré tradične nájdete vysoko v horách a vyrobí sa ho iba necelých 2 000 kg každý rok. Kvôli jeho hladkej, sladko medovej chuti a elegantnej kvetinovej vôni si ho obľúbila aj anglická kráľovná.

Dostupnosť: Skladom
SKU
55332

I keď sa bežne ponúka ako Yunnan, v Číne ho dobre poznajú pod originálnym názvom Dian Hong Mao Feng. Jeho história zatiaľ nie je dlhá ani sto rokov, ale aj tak už dnes patrí medzi tie najlepšie čierne čaje, aké si môžete dopriať.


Hlavný rozdiel medzi Yunnanom a inými čínskymi čiernymi čajmi je väčšie množstvo jemných listových lupeňov a zlatistých listov, ktoré v sušenej podobe obsahuje a ktoré mu dodávajú jedinečné vlastnosti. Poznáte to už po prvej šálke.

Zatiaľ čo lacnejšie odrody majú obvykle tmavšiu hnedastú farbu a môžu byť veľmi horké, nálev Yunnanu je zlatisto oranžový, s veľmi príjemnou a výraznou chuťou.

Mapa Číny

Ak chcete skúsiť lahodný čierny čaj, Yunnan by ste nemali pri svojich čajových potulkách minúť. Vysoké hory južnej Číny mu rozhodne pristanú a že tu vedia vypestovať kvalitný čaj s dobrou chuťou, to sa vie už viac ako 2000 rokov.

Krajina pôvodu: Čína (Yunnan)

Write Your Own Review
You're reviewing:Yunnan Mao Feng - čierny čaj 50g
Your Rating