Dian Hong Mao Feng Yunnan čierny čaj

  • Dian Hong Mao Feng Yunnan čierny čaj
  • obal černý čaj Dian Hong Mao Feng

Yunnan Mao Feng - čierny čaj

Availability: Na sklade

7,20 €

Yunnan Mao Feng je jedným z najvzácnejších a najpozoruhodnejších čiernych čajov na svete. Pestuje sa vo veľkých čajových záhradách, ktoré tradične nájdete vysoko v horách a vyrobí sa ho iba necelých 2 000 kg každý rok. Kvôli jeho hladkej, sladko medovej chuti a elegantnej kvetinovej vôni si ho obľúbila aj anglická kráľovná.


I keď sa bežne ponúka ako Yunnan, v Číne ho dobre poznajú pod originálnym názvom Dian Hong Mao Feng. Jeho história zatiaľ nie je dlhá ani sto rokov, ale aj tak už dnes patrí medzi tie najlepšie čierne čaje, aké si môžete dopriať.


Hlavný rozdiel medzi Yunnanom a inými čínskymi čiernymi čajmi je väčšie množstvo jemných listových lupeňov a zlatistých listov, ktoré v sušenej podobe obsahuje a ktoré mu dodávajú jedinečné vlastnosti. Poznáte to už po prvej šálke.

Zatiaľ čo lacnejšie odrody majú obvykle tmavšiu hnedastú farbu a môžu byť veľmi horké, nálev Yunnanu je zlatisto oranžový, s veľmi príjemnou a výraznou chuťou.

Mapa Číny

Ak chcete skúsiť lahodný čierny čaj, Yunnan by ste nemali pri svojich čajových potulkách minúť. Vysoké hory južnej Číny mu rozhodne pristanú a že tu vedia vypestovať kvalitný čaj s dobrou chuťou, to sa vie už viac ako 2000 rokov.

Krajina pôvodu: Čína (Yunnan)

Použijeme 1 lyžičku sypaného čaju na 150 ml vody a zalejeme ho vodou s teplotou 100 stupňov Celzia. Čaj necháme lúhovať 3 až 5 minút.

Môžete pripraviť viac nálevov.

1 čajová lyžička/150 ml
100 °C
3 až 5 minút
   
sypaný pravý černý čaj