Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací

Tie Guan Yin - oolong - 50g

Rating:
100 % of 100
7,60 €
Jeden z najznámejších čínskych polozelených čajov alebo oolongov, pestovaný v provincii Fu-ťien vysoko v horách má jemne sladkastú vôňu dreva a posilňuje obranyschopnosť. Krajina pôvodu: Čína
Dostupnosť: Vypredané
SKU
2311

Čaj Tien Guan Yin nesie meno budhistickej bohyne milosrdenstva Kuan-jin. Vyznačuje sa voľne stočenými, tmavozelenými lístkami. Nálev je žltej farby a jeho chuť je vyvážená a lahodná. Je polofermentovaný, takže obsahuje menšie množstvo kofeínu ako čierny čaj.


Čajovník je v horách Wu-i s nadmorskou výškou 1800 metrov pestovaný už viac než tisíc rokov a patrí k tým najlepším v celej Číne. V miestnych horách panuje priaznivá vlhkosť a voľne rastúce stromy poskytujú čajovníkom rozptýlený tieň. Žatva prebieha iba trikrát ročne a vzhľadom k hornatému terénu výhradne ručne.

Mapa Číny

História čaju

K histórii viacerých čínskych čajov sa viažu legendy a Tie Guan Yin nie je výnimkou. Podľa prastarej legendy sa kedysi dávno jeden chudobný dedinčan Wej dlhé roky obetavo staral o chátrajúci chrám, v ktorom bola umiestnená železná soška bohyne Kuan-jin. Raz v noci sa Wejovi bohyňa zjavila vo sne a povedala mu, že sa mu chce odvďačiť za jeho služby a že keď bude poslúchať jej rady, nájde tajný poklad. Mala ale jednu podmienku. Ak poklad nájde, musí sa s nim rozdeliť s dedinčanmi. Wej súhlasil a na druhý deň našiel na určenom mieste jednu jedinú sadeničku čajovníka. Zasadil ju, dobre sa o ňu staral a dva roky potom z nej zožal veľké množstvo vynikajúcich čajových lístkov. Svoj sľub daný bohyni dodržal a o svoj poklad sa s ostatnými dedinčanmi podelil. Vďaka vynikajúcemu čaju, o ktorý bol čoskoro veľký záujem v celej Číne, dedinčania rýchlo zbohatli a chrám bohyne Kuan-jin opravili. Potomkovia tunajších dedinčanov údajne chodia bohyni za jej vzácny dar ďakovať dodnes.

Vychutnajte si lahodný oolong Tie Guan Yin a doprajte si jedinečný chuťový zážitok.

Write Your Own Review
You're reviewing:Tie Guan Yin - oolong - 50g
Your Rating