Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací

Tai Ping Hou Kui - zelený čaj

11,20 €

Vďaka dlhým a krásnym zeleným lístkom si čaj Tai Ping Hou Kui podmaní nielen vaše chuťové poháriky, ale tiež zrak. Už prvé dva dúšky stačia, aby ste sa v mysli ocitli na úpätí Žltých hôr - a čo keď vypijete celú šálku?

Krajina pôvodu: Čína, provincia An-chuej.
Žatva: 2019

Dostupnosť: Vypredané
SKU
7754323

Meno tohto čaju znamená vo voľnom preklade Pokojný opičí vládca. Prvý čajovník, z ktorého Tai Ping Hou Kui pochádza, totiž vyrástol podľa legendy na hrobe udatnej opice, ktorá po celej zemi hľadala svojho strateného syna. Či to tak skutočne je, to necháme na vašu fantáziu, jedno sa ale príbehu vytknúť nedá, tento čaj má v sebe niečo magické.


Tai Ping Hou Kui je veľmi lahodný a osviežujúci, s bohatou arómou a jemne sladkou chuťou. Kvetinové tóny sa v náleve rozhodne nezaprú a niektorí z vás iste ľahko ucítia aj morské riasy. Tento zelený čaj sa výborne hodí ako doplnok k dobrému jedlu, ale tiež ako spoločník na pokojné večerné posedenie, kedy prejasní myseľ a pomôže navodiť pohodovú atmosféru.

Mapa Číny

Je to víťaz množstva významných ocenení a nie nadarmo patrí medzi desať najznámejších čínskych čajov. Ak si chcete dopriať skutočne výnimočný zážitok, len ťažko si vyberiete lepšie.

Write Your Own Review
You're reviewing:Tai Ping Hou Kui - zelený čaj
Your Rating