Masala Chai- Ajurvédský čaj

  • Masala Chai- Ajurvédský čaj
  • Pytlík s čajem Masala Chai

Masala Chai- Ajurvédsky čaj

Availability: Na sklade

3,20 €
Ayurvédsky čaj Masala, známy aj ako Yogi, pochádza z Indie, kde je pre svoju sladkú chuť a ľahko euforizujúci účinok veľmi obľúbený. Jeho základ tvorí zmes korenia zložená zo škorice, klinčeka, zázvoru, kardamónu a bieleho korenia, ktorá dokáže telo krásne prehriať, rozprúdiť krvný obeh, a tým povzbudiť imunitu a dodať energiu.

* Povinne vyplnené polia

3,20 €

Načerpajte nové sily s Ayurvédským čajom, v ktorom sa snúbi neodolateľne sladká chuť s vôňou exotických diaľok.


Ak si pripravíte Ayurvédsky čaj, môžete očakávať veľmi aromatický nápoj, so sladkou a mierne korenenou chuťou. Ayurvédsky čaj sa pripravuje s mliekom, jeho konzistencia je preto hustá a farba biela, prípadne mierne karamelová. Ayurvédsky čaj odporúčame piť horúci, aby sa jeho krásna vôňa mohla naplno rozvinúť a vy ste pocítili jeho hrejivé účinky.

Za svoje meno vďačí tento čaj prastarému indickému lekárskemu učeniu Ayurvéda, najucelenejšiemu lekárskemu systému na svete. Ayurvéda je založená na princípoch prírodného lekárstva a jej cieľom je udržať zdravé nielen telo, ale aj myseľ a ducha. Slovo Ayurvéda sa prekladá ako „náuka o živote”.

História čaju

Ayurvédský čaj je v Indii známy už storočia. Do širšieho povedomia mimo Indie sa tento čaj dostal až v 70. rokoch 20. storočia vďaka Yogi Bhajanovi, indickému duchovnému majstrovi Kundalini jógy (známej aj ako Jóga vedomia). V roku 1969 pricestoval Yogi Bhajan do USA, kde začal jógu vyučovať. Svojich študentov vždy hostil tradičným ayurvédskym čajom, ktorý im tak zachutil, že sa rozhodli pomenovať ho Yogi čaj a vzdať tak úctu svojmu učiteľovi. Čaj bol najprv podávaný v sieti indických reštaurácií, ktoré založili Bhajanovi stúpenci v USA. Známosť čaju rýchlo rástla, rovnako aj dopyt, a preto sa výrobcovia rozhodli začať čaj exportovať. Vďaka tomu je dnes Ayurvédsky čaj známy po celom svete.

vroucí vodou zalejte čaj v poměru 8 g (cca 5 zarovnaných čajových lžiček) na 1 litr vody. Ponechte 3 minuty louhovat. Poté přeceďte. Pravý indický Masala Chai: dejte vařit 100 ml vody s 1 lžičkou cukru a 1 lžící čaje. Jakmile směs začne vřít přidejte 300 ml horkého mléka a opět přiveďte k varu. Následně na 3 minuty odstavte a poté přeceďte.

pravý čierny čaj, kardamóm, škorica, klinčeky, čierne korenie, zázvor.