Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Turkey Rize Turecký černý čaj

Turkey Rize

	 Salted Caramel

Salted Caramel - čierny čaj

Masala Chai- Ajurvédsky čaj

Rating:
100 % of 100
Už od 3,30 €
Ayurvédsky čaj Masala, známy aj ako Yogi, pochádza z Indie, kde je pre svoju sladkú chuť a ľahko euforizujúci účinok veľmi obľúbený. Jeho základ tvorí zmes korenia zložená zo škorice, klinčeka, zázvoru, kardamónu a bieleho korenia, ktorá dokáže telo krásne prehriať, rozprúdiť krvný obeh, a tým povzbudiť imunitu a dodať energiu.
Dostupnosť: Skladom
Zostáva len %1
SKU
3012

Načerpajte nové sily s Ayurvédským čajom, v ktorom sa snúbi neodolateľne sladká chuť s vôňou exotických diaľok.


Ak si pripravíte Ayurvédsky čaj, môžete očakávať veľmi aromatický nápoj, so sladkou a mierne korenenou chuťou. Ayurvédsky čaj sa pripravuje s mliekom, jeho konzistencia je preto hustá a farba biela, prípadne mierne karamelová. Ayurvédsky čaj odporúčame piť horúci, aby sa jeho krásna vôňa mohla naplno rozvinúť a vy ste pocítili jeho hrejivé účinky.

Za svoje meno vďačí tento čaj prastarému indickému lekárskemu učeniu Ayurvéda, najucelenejšiemu lekárskemu systému na svete. Ayurvéda je založená na princípoch prírodného lekárstva a jej cieľom je udržať zdravé nielen telo, ale aj myseľ a ducha. Slovo Ayurvéda sa prekladá ako „náuka o živote”.

História čaju

Ayurvédský čaj je v Indii známy už storočia. Do širšieho povedomia mimo Indie sa tento čaj dostal až v 70. rokoch 20. storočia vďaka Yogi Bhajanovi, indickému duchovnému majstrovi Kundalini jógy (známej aj ako Jóga vedomia). V roku 1969 pricestoval Yogi Bhajan do USA, kde začal jógu vyučovať. Svojich študentov vždy hostil tradičným ayurvédskym čajom, ktorý im tak zachutil, že sa rozhodli pomenovať ho Yogi čaj a vzdať tak úctu svojmu učiteľovi. Čaj bol najprv podávaný v sieti indických reštaurácií, ktoré založili Bhajanovi stúpenci v USA. Známosť čaju rýchlo rástla, rovnako aj dopyt, a preto sa výrobcovia rozhodli začať čaj exportovať. Vďaka tomu je dnes Ayurvédsky čaj známy po celom svete.

Write Your Own Review
You're reviewing:Masala Chai- Ajurvédsky čaj
Your Rating