Keemun - čierny sypaný čaj

  • Keemun - čierny sypaný čaj
  • Keemun-qi-men-mao-feng-cierny-caj

Keemun Mao Feng - čierny čaj - 50g

Availability: Na sklade

7,50 €
Qi Men Mao Feng, anglicky Keemun Mao Feng, je považovaný za najkvalitnejší čierny čaj v Číně a jeden z najlepších na svete. Je pestovaný a ručne zbieraný v provincii An-chuej v oblasti Čchi-men, ktorej vdačí za to svoje meno.

Země původu: Čína

Najslávnejší čínsky čierny čaj sa svetovému veľhlasu teší už od roku 1875, kedy bol poprvýkrát vyrobený. Pestuje sa v nadmorskej výške 400 metrov nad morom a právom sa mu prezýva „King of black tea" – kráľ medzi čiernymi čajmi.


Qi Men Mao Feng je tvorený veľkými, hnedočiernymi až čiernymi čajovými listy. Z pevno stočených a vzájomne prepletených čajových lístkov sa po zaliatí uvoľní veľmi silná a prirodzene nasladlá chuť s jemne korenenými tónmi a miernou zvieravosťou. Čaj taktiež ovplýva bohatou kvetinovou vôňou so stopou citrusových plodov, sušených sliviek a čokolády.

 

Qi Men Mao Feng vznikol spojením čierneho čaju Qi Men s vynikajúcími vlastnosťami zeleného čaju Mao Feng. Čajové lístky čaju Qi Men Mao Feng sú poctivo pestované a spracované tak, aby sa čo najviac podobali čajovým lístkom proslneného zeleného čaju Mao Feng, ktorý sa vyznačuje celými ochmýrenými listmi so silnou, osviežujúcou chuťou a krásnou vôňou. Výsledkom je vynikajúci a celosvetovo najobľúbenejší čierny čaj.

Zloženie:

Čierny čaj China Keemun Mao Feng 100%

Použijeme 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody. Čaj zalijeme vodou o teplotě 100 stupňů Celsia a necháme louhovat 3 až 5 minut. Pro plnější chuť doporučujeme použít více čajových lístků nebo prodloužit dobu louhování.

3 až 6g
100 °C
3 až 5 minut
sypaný pravý černý čaj