čaj High Mountain oolong

  • čaj High Mountain oolong
  • čaj High Mountain oolong

High mountain Oolong

Availability: Nie je na sklade

7,50 €

Perla medzi polozenými čaji. Aj tak by sa dal nazvať High Mountain Oolong, alebo Gao Shan Tea, pestovaný v hmlou zastretých taiwanských horách v nadmorskej výške viac ako 1000 metrov nad morom. Slúži skvelo proti stresu, depresii, bolestiam hlavy a vysokému krvnému tlaku.


Krajina pôvodu: Taiwan, Nantou
Žatva: jar 2018

Účinky čaju

Medzi hlavné prednosti čaju High Mountain Oolong patrí vysoký obsah antioxidantov, ktoré slúžia ako prevencia nádorových ochorení, znižuje hladinu tukov a cholesterolu v krvi aj krvný tlak. Pravidelné pitie čaju pomáha redukovať stres a depresie, ale zároveň zlepšuje kvalitu spánku. Stimuluje imunitu organizmu a spomaľuje proces starnutia.

Pripravte si šálku vynikajúceho High Mountain Oolongu a nechajte na svoje telo, myseľ aj chuťové poháriky pôsobiť jeho blahodarné účinky.

High Mountain Oolong sa radí medzi vysokohorské polofermentované čaje, ktoré sa vyznačujú lahodnou chuťou bez typickej zvieravosti, ktorú poznáme pri zelených čajoch.


Čajové plantáže ležiace vysoko v taiwanských horách sú celoročne zahalené v hustej hmle, ktorá čajovníkom poskytuje ochranu, ale aj časté výkyvy teplôt. Tie sú príčinou pomalšieho rastu čajovníkov, vďaka ktorému si čajové lístky zachovávajú vysoký obsah všetkých aktívnych látok. Po zaliatí čajových lístkov vám nálev tmavo zelenej farby poskytne sviežu a napriek tomu plnú chuť s kvetinovými a hodvábnymi jemnými tónmi.

Na prípravu čaju použijeme 4 až 6 gramov čajových lístkov, ktoré zalejeme 250 ml prevarenej vody s teplotou 85-95 °C. Ak si chceme urobiť jeden silnejší nálev, necháme čaj lúhovať 6 až 8 minút. Na viac nálevov necháme lístky lúhovať 3 až 4 minúty a použijeme ich na ďalší nálev. Pripraviť si môžeme 2 až 3 nálevy.

4 až 6 g
85 - 95 °C
3 až 4 minúty / 6 až 8 minút
sypaný pravý polofermentovaný čaj