Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
BIO Gyokuro - zelený čaj

BIO Gyokuro - zelený čaj - 50g

Gyokuro Imperial - zelený čaj - 50g

18,20 €

Zelený čaj Gyokuro patrí k absolútnej špičke medzi japonskými čajmi. Svoj názov, ktorý sa prekladá ako "Nefritová rosa", získal vďaka smaragdovozelenému zafarbeniu čajových lístkov a sýtozelenému čajovému nálevu. Gyokuro je v Japonsku považovaný za exkluzívny čaj a podáva sa iba tým najvzácnejším hosťom.

Krajina pôvodu: Japonsko, Uji
Žatva: 2019 (Ichibancha)

Dostupnosť: Vypredané
SKU
500018

Pestovaniu čaju Gyokuro je venovaná veľká pozornosť, rovnako ako jeho následnému spracovaniu. Výnimočnosť vo farbe i chuti čaju je dosiahnutá pomocou zatieňovania čajových lístkov počas ich pestovania.


Zatieňovanie čajovníkov pred zberom je originálna japonská metóda, ktorá bola prvýkrát použitá na začiatku 17. storočia. Plantáže, na ktorých sú čajovníky pestované, sú v období dvoch až troch týždňov pred zberom zakrývané rákosovými alebo slamovými rohožami s cieľom zabrániť preniknutiu priameho slnečného žiarenia k čajovým lístkom. Vďaka nedostatku svetla v čajových lístkoch stúpa koncentrácia chlorofylu, vytvára sa v nich viac kofeínu a aminokyselín a naopak klesá podiel katechínov, ktoré sú zodpovedné za horkosť čaju.

Výsledná chuť čaju Gyokuro je veľmi jemná, a predsa plná, trávnatá, jemne sladkastá. Je bez horkosti a pre zelené čaje natoľko typickej zvieravosti. Nálev má sýto zelenú farbu a vďaka vysokému obsahu kofeínu je silno povzbudzujúci.

Write Your Own Review
You're reviewing:Gyokuro Imperial - zelený čaj - 50g
Your Rating