Pri nákupe v hodnote nad 50,00 € je doprava ZADARMO Více informací
Bio Jasmine Mao Jian, jasmínový zelený čaj

Bio Jasmine Mao Jian - zelený jasmínový čaj

Zelený čaj Zelený čaj Mango a Passion fruit

Mango a Passion fruit

Gunpowder Temple of Heaven

Už od 2,50 €
Je jedným z najznámejších a celosvetovo najobľúbenejších čínskych zelených čajov. Od ostatných čajov sa odlišuje tvarom čajových lístkov, ktoré sú po zbere sušené a zvinuté do malých čierno zelených guličiek. Svojim tvarom pripomínajú riečne perly, po ktorých bol čaj v Číne v 17. storočí pomenovaný (Ču čcha). Krajina pôvodu: Čína
Dostupnosť: Skladom
Zostáva len %1
SKU
5002

Do malých guličiek sú čajové lístky zvinuté preto, aby si čo najdlhšie udržali svoju výbornú chuť a vôňu. Vo svetlom, žltozelenom náleve sa čajové lístky prekrásne rozvinú a uvoľnia sa z nich sladké vône a jemná, ľahko horkastá chuť s typicky zadymeným odtieňom.


Gunpowder je jedným z prvých čajov, ktorý bol v 17. storočí privezený do Anglicka. Tu ho kvôli tvaru čajových lístkov a typickej dymovej chuti pomenovali Gunpowder, teda strelný prach. V minulosti svoju typicky zadymenú chuť dostával čaj až v podpalubí obchodných plachetníc, či na chrbtoch tiav. Medzi obchodníkmi bol Gunpowder veľmi obľúbený, keďže sa vďaka pevnému zavinutiu čajových lístkov počas cesty nepolámali a boli odolné voči vlhkosti. Dnes sú exportné druhy čaju zámerne zaúdené, aby sa dosiahla chuť, na ktorú sú zákazníci roky zvyknutí.

Mapa Číny

 

Zaujímavosťou je, že v Číne sa tento druh čaju takmer vôbec nekonzumuje, dokonca ani v oblasti Če-tiang, kde sa pestuje.

Write Your Own Review
You're reviewing:Gunpowder Temple of Heaven
Your Rating