ENGLISH BREAKFAST, čierny čaj

  • ENGLISH BREAKFAST, čierny čaj

English Breakfast - čierny čaj

Availability: Na sklade

2,60 €
„Raňajkový” čaj English Breakfast patrí k hlavným predstaviteľom čierných čajov. Je celosvetovo známy pre svoju intenzívnu, plnú chuť a povzbudzujúce účinky. Čaj English Breakfast Vám zaručene zpríjemní chví֪ľky ranného vstávania.


Krajina pôvodu:: Indie

* Povinne vyplnené polia

2,60 €

English Breakfast tvorí už po tri desaťročia neodmysliteľnú súčasְť raňajok nielen na anglickom kráľovskom dvore, kde je podávaný výhradne s mliekom.


Ačkoli bol čaj English Breakfast pôvodne určený k podávaniu v ranných hodinách, jeho silno povzbudzujúce účinky isto oceníte v ktorúkoľvek hodinu. Vďaka obsahu kofeínu totiž znižuje únavu, stimuluje srdečnú i mozgovú činnosť a zvyšuje sústredenosť a výkon. Pominúť ale nesmieme ani jeho pozitívne účinky na naše zdravie.

 

Pravidelná konzumácia čierneho čaju vedie k zníženiu hladiny cholesterolu v krvi a k prevencii kardiovaskulárnych chorôb. Výskumy tiež preukázali, že pitie čierneho čaju posiluje obranyschopnosť nášho organizmu.

 

Použijeme 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody. Čaj zalijeme vodou o teplotě 100 stupňů Celsia a necháme louhovat 2 až 3 minuty.

Pro plnější chuť doporučujeme použít více čajových lístků nebo prodloužit dobu louhování.

3 až 6g
100 °C
2 až 3 minuty
Čierny čaj 100%