Čierny čaj Earl Grey Blue Clou

  • Čierny čaj Earl Grey Blue Clou

Earl Grey Blue Clou - čierny čaj

Availability: Na sklade

3,00 €
Veľmi kvalitný čierny čaj Earl Grey vyniká medzi ostatnými čajmi svojou výraznou chuťou a predovšetkým nezameniteľnou vôňou, ktorú mu prepožičiava bergamotová silica.


Krajina pôvodu:

 Srí Lanka

* Povinne vyplnené polia

3,00 €

Spojením kôry z bergamotu a horkej, zemitej chute čierneho čaju vznikol jeden z najobľúbenejších čiernych čajov v Anglicku i v Európe.


Earl Grey patrí k pokladom anglickej čajovej kultúry. Je vyrábaný podľa starej čínskej receptúry, ktorú na svojich cestách po Číne údajne obdržal darom bývalý britský premiér Charles Grey. Jeho chuť je veľmi príjemná, ľahko nahorklá a povzbudzujúca. Práve kvôli zmienenej horkosti je v Anglicku čaj podávaný v tzv. anglickom štýle, teda s mliekom.

 

Čierny čaj Earl Grey je bohatý na antioxidanty, ktoré pomáhajú odvádzať z tela všetky škodlivé látky, chránia telo pred infekciami a zvyšujú obranyschopnosť nášho organizmu. Pravidelná konzumácia čierneho čaju prispieva k zníženiu cholesterolu, zmierneniu depresií a k celkovému zlepšeniu nálady.

Zloženie

Čierny čaj, Bergamot, Kvety nevädze

Použijeme 1 lyžičku sypaného čaju na 150 ml vody a zalejeme ho vodou s teplotou 100 stupňov Celzia. Čaj necháme lúhovať 2 až 3 minúty.

Pre plnšiu chuť odporúčame použiť viac čajových lístkov alebo predĺžiť dobu lúhovania.

3 až 6 g
100 °C
2 až 3 minúty
pravý černý čaj, aroma, chrpa, bergamotová silice