čierny čaj Bio Earl Grey

  • čierny čaj Bio Earl Grey

Bio Earl Grey - čierny čaj

Availability: Na sklade

3,30 €

Bio Earl Grey vyniká mezi ostatními čaji svou výraznou chutí a především nezaměnitelnou vůní, jež mu propůjčuje bergamotová silice.


Země původu: Srí Lanka           Bio logo EU

* Povinne vyplnené polia

3,30 €

Spojením kôry z bergamotu a horkej, zemitej chute čierneho čaju vznikol jeden z najobľúbenejších čiernych čajov v Anglicku i v Európe.


Earl Grey patrí k pokladom anglickej čajovej kultúry. Je vyrábaný podľa starej čínskej receptúry, ktorú na svojich cestách po Číne údajne obdržal darom bývalý britský premiér Charles Grey. Jeho chuť je veľmi príjemná, ľahko nahorklá a povzbudzujúca. Práve kvôli zmienenej horkosti je v Anglicku čaj podávaný v tzv. anglickom štýle, teda s mliekom.

 

Čierny čaj Earl Grey je bohatý na antioxidanty, ktoré pomáhajú odvádzať z tela veškeré škodlivé látky, chránia telo pred infekciami a zvyšujú obranyschopnosť nášho organizmu. Pravidelná konzumácia čierneho čaju prispieva k zníženiu cholesterolu, zmierneniu depresií a k celkovému zlepšeniu nálady.

Použijeme 1 lžičku sypaného čaje na 150 ml vody a zalijeme jej vodou o teplotě 100 stupňů Celsia. Čaj necháme louhovat 2 až 3 minuty.

Pro plnější chuť doporučujeme použít více čajových lístků nebo prodloužit dobu louhování.

3 až 6g
100 °C
2 až 3 minuty
Bio Čierny čaj, prírodné aroma bergamotu